ליצן | ליצנית | ליצנים

ליצן רפואי:

 

האם כבר יצא לכם לשמוע על המקצוע הזה? לא, לא מדובר בליצן אשר מגיע למסיבות יום הולדת של ילדים או למסיבות כיתה למיניהן. מדובר על ליצן רפואי שמשפר את ההרגשה של החולים הזקוקים להעלאת מצב הרוח שלהם.

 

המקצוע הזה "נולד" כדי לעשות טוב לכאלו שלא התברכו בבריאות מושלמת ומעבירים ימים ולילות רבים בבתי חולים שונים.

 

מטרתו של ליצן רפואי היא לשמח עד כמה שניתן כאלו שזקוקים לטיפול רפואי כלשהו וממתינים בסביבת בית החולים עד שהכל יסתדר, אין ספק שמדובר בדמות ססגונית וקצת שונה מהדמויות בהן תתקלו בסביבתו של בית חולים.

 

פעולת הצחוק היא עניין גנטי הרי את אף אחד מאיתנו לא למדו לצחוק זה משהו שבה מתוכנו עמוק עמוק מתוך הבטן. אפשר לומר שצחוק זאת ממש שפה – מטרתו של ליצן רפואי שכזה שונה מזו של ליצנים לימי הולדת, המטרה שלו היא להסיח בעצם את דעתו של החולה עד כמה שניתן מהצרות העופפות אותו בימים אלה ולהתרכז בדברים קצת יותר מצחיקים ומבדרים.

 

ניתן לומר שכניסתו של תחום הלייצנות אל מעמקי שיטות הרפואה נתן איזושהי לגיטימציה מסויימת לתחום אשר חיזקה אותו והפכה אותו ליותר מוכר ומבוקש – פתאום ניתן למצוא קשר בין רפואה שנתפסת כמשהו מאוד רציני להומור שנחשב כמשהו שטותניקי.

 

כיום, ישנן קורסים שונים בארץ המלמדים ליצנים את תחום הלייצנות הרפואית בכדי לספק חוויה מסויימת (עד כמה שניתן) למטופל אשר עתיד לחוות אותה. כמו בתחום הליצנים הרגילים גם כאן יש דברים שאפשר ללמוד ויש כאלו שאי אפשר, יש פעולות ותכונות שנמצאות פשוט בתוכך ומגיעות מעומק הנשמה.

 

אפשר לומר זאת בקיצור כך: כל ליצן והאנרגיות שלו – היכולות הבלעדיות שלו להצחיק את אלו שמסביבו (בלי שום קשר למצבם הבריאותי).

מה חדש אצלנו
ליצן למבוגרים - זה עדיין מצחיק!
תתפלאו לשמוע אבל ליצנים אינם מופיעים רק באירועים של צעירים. כל מה שאתם צריכים לדעת על ליצן למבוגרים ועל הפעלות בכלל...
2013-06-02 לפרטים לחצו כאן
מחפשים ליצן או ליצנית לאירוע שלכם?
ברוכים הבאים לפורטל ליצן! אתר המרכז לכם במקום אחד מגוון של ליצנים, ליצניות ומפעילים לימי הולדת במקום אחד!
2013-06-02 לפרטים לחצו כאן
ליצנים וליצניות לאירועים בקיץ
אתם כבר בטח מרגישים בשינוי הקיצוני של מזג האויר... מתחילים לתכנן כבר את האירוע שלכם עם ליצנים וליצניות חייכנים במיוחד? עשו זאת דרך פורטל ליצן!
2013-04-28 לפרטים לחצו כאן
שלחו לנו מייל
תנו לנו לייק